En iyi Bursa Boşanma Avukatı

En iyi Bursa Boşanma Avukatı

[Total: 2 Average: 5]

Osmangazi Boşanma Avukatı

Bursa Boşanma Avukatı Nedir ?

Bursa Boşanma Avukatı : Hukuk büromuzda profesyonel boşanma avukatlığı ve danışmanlığı hizmetleri sunulmaktadır. Bu bağlamda hem boşanma davası açılırken hem de boşanma davasının sonrasında danışmanlık verilmekte ve bu doğrultuda kararlar alınmaktadır. Zira boşanma her ne kadar yasal yollardan evlilik kurumunu sona erdirme anlamına gelse de, boşanma davalarında pek çok detay incelenmektedir. Velayet, nafaka, mal rejimi, mal paylaşım sözleşmeleri, çekişmeli boşanma, anlaşmalı boşanma gibi pek çok farklı durum söz konusu olabilmektedir.

Bursa Boşanma Avukatlari listesi ?

Boşanma Hukuku kapsamında sunulan hizmetler; Bursa Boşanma Avukatı Anlaşmalı boşanma davası Çekinmeli boşanma davası Mal rejimi Nafaka davası Tanıma ve tenfiz davası Uzaklaştırma davası Velayet davası Maddi ve manevi tazminat davası ve tüm bu davaların takibi şeklindedir.

Bursa en iyi boşanma avukatı

Boşanma avukatı Bursa fiyatları

Evlilik sonlandırma eylemi her iki tarafın ortak kararı olsa da, bu noktada bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu evlilikten çocuk olup olmaması, boşanmanın beraberinde getireceği mali sonuçlar, yargı giderleri, tazminat, nafaka gibi önemli konular protokolde açıkça belirtilmelidir. Bu nedenle yalnızca boşanma eyleminin yasal şekilde gerçekleştirilmesine değil, boşanmanın getireceği sonuçlar da düşünülmelidir.

Bursa Boşanma Avukatı Nilüfer

Anlaşmalı boşanma davaları, en kısa süre içerisinde sonlanan davalar arasında yer almaktadır. Ancak genel olarak bakıldığı zaman davanın ne kadar süreceği, mahkemenin o anki durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Boşanma avukatı tavsiye

Anlaşmalı boşanma davaları hakkında genel bilgiler şu şekildedir: Eşler arasında boşanma ile ilgili ortak bir karar verilmelidir. Eşler en az 1 yıldır yasal olarak evli olmalıdır. Eşler boşanma sonrası isteklerini ve menfaatlerini belirtmeli ve bu konuda da anlaşma sağlanmalıdır. Bu evlilikten olma bir çocuk varsa, bu çocuğun menfaati doğrultusunda kimde kalacağına ortak karar verilmeli ve protokolde bu da belirtilmelidir. Bursa Boşanma Avukatı

Bursa'daki en iyi avukatlar

Çekişmeli boşanmalar eşlerin kusurlarının ön planda olduğu bir dava türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu boşanma davalarında tek bir tarafın boşanma talebinde bulunması, davanın açılması için yeterli olmaktadır.

Boşanma avukatı fiyatları 2022

Medeni Kanun kapsamında bulunan 166. madde genel boşanma sebepleri arasında yer alan evlilik birliğinin sarsılmasından bahsetmektedir. Bu bağlamda eğer evliliğin temelleri sarsılmışsa, her iki taraf veya yalnızca bir taraf boşanma talebinde bulunabilir.

Boşanmada avukat önemli mi?

Boşanma davaları aile mahkemelerinde görülür ve boşanma davalarında avukat tutma zorunluluğu yoktur. Boşanma davasında avukat olmadan tüm kişiler haklarını kendisi savunabilir. Ancak boşanma davaları teknik takip ve hukuki bilgi gerektirdiği için kişilerin boşanma davalarında avukat desteği alması daha doğrudur.

Aile avukatı nelere bakar?
Aile hukukunun kapsadığı sorunların başında evlilik öncesi ve evlilik sonrası mal paylaşımı, boşanma ve velayet davaları, nafaka, tazminat ya da evliliğin iptali davaları, velayet ve babalık davaları; soy bağının reddi davası, evlat edinme ve vasiyetname davaları gelir.

Bursa Ceza Avukatı

Nilüfer Ceza Avukatları arasında en iyisidir.

Bursa Boşanma Davaları Avukatı

Boşanma Avukatına Sıkça Sorulan Sorular

 • Nasıl en kısa sürede boşanırım?
 • Boşanma davasını açan taraf olmak önemli midir?
 • Boşanma kâğıdı gönderildiğinde ne yapılır?
 • Tek taraf istemezken boşanma davası açılabilir mi?
 • Avukat tutmadan boşanma davası açılabilir mi?
 • Boşanma davası ne kadar sürer?
 • Dosyamız istinafta ne zaman döner?
 • Dava türüne göre boşanma ücretleri değişebilir mi?
 • Boşanmak istemiyorum, mahkemeye gitmesem olur mu?
 • Yıllarca ayrı yaşıyoruz, karı – koca hayatımız yok. Hâkim bizi otomatik olarak boşar mı?
 • Boşandıktan sonra kimliğimi ne zaman değiştirebilirim?

Bir önceki yazımız olan En Büyük Bursa Korku Evi başlıklı makalemizde bursa ve bursa korku evi hakkında bilgiler verilmektedir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

×

Merhaba!

WhatsApp'ta iletişim kurmak için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya 0224 532 1 253 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?